Energoefektivitāte

Renovācijas projektu realizēja “Ilgtspējīgā ēka Latvijā 2014”  būvniecības konkursu titula ieguvēji, un “Energofektīvākā ēka Latvijā 2011” konkursa laureāti – “Rīgas Industriālais Parks”, kas saņēmuši arī atzinības no Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras, Rīgas domes u.c.

Ēka tika rekonstruēta un renovēta, ievērojot augstas energoefektivitātes prasības un izmantojot augstvērtīgus materiālus, tajā pat laikā saglabājot tās vēsturisko fasādi un senatnīgo kolorītu.

Ēkas čaula tika siltināta ar ekoloģiskiem materiāliem, vēsturiskā fasāde ar kokšķiedru siltināta no iekšpuses, lai saglabātu nemainīgu vizuālo izskatu. Ēkai tika izbūvēts arī jauns jumts, mainītas bojātās jumta konstrukcijas daļas. Jaunie kvalitatīvie priedes koka logi ar trīs pakešu stiklu, kuru vidējā konstrukcijas U vērtība ~1,10 papildina ēkas energoefektivitāti un slāpē ielas trokšņus.

Visai ēkai ir no energoresursu piegādātājiem neatkarīga, dabai draudzīga kokskaidu granulu apkures sistēma ko neietekmē gāzes vai apkures cenu paaugstināšanās. Katram dzīvoklim vai biroju telpai apkuri iespējams regulēt autonomi, kas dod iespēju uzturēt telpas arī ekonomiskajā patēriņa režīmā un tādejādi apkures un ūdens patēriņa uzskaite un maksa ir individuāla, atkarībā no patēriņa.

Veselīgs un viendabīgs un telpu klimats tiek panākts ar katrā dzīvoklī esošu individuālu vēdināšanas sistēmu ar rekuperāciju. Tas ļauj ekonomēt līdz 93% siltuma no izmetamā gaisa. Gaisa apmaiņas režīmu var iestatīt individuāli, pēc nepieciešamības.

Renovējot šo skaisto un vēsturisko ēku projekta attīstītāji ļoti skrupulozi restaurēja tās detaļas, kas bija saglabājušās no mājas celšanas pirmsākumiem. Atjaunotas tika gan parādes puses koka ieejas durvis, gan iebrauktuves uz pagalmu milzīgie divviru vārti, trepju margas, koka grīdas dzīvokļos un iekštelpu durvis. Vietām atsedzot uz sienām esošās tapetes skatam pavērās vēsturiskais sienu krāsojums, kas tika saglabāts un integrēts mūsdienīgajā interjērā.

Ēkai ir neliels iekšpagalms. Tas ilgstoši iepriekš ticis izmantots kā noliktava ar šķūnīšu apbūvi, bet tagad tā vietā ir bruģēts iekšpagalms ar velosipēdu novietni un koptiem apstādījumiem,  katrai no biroju telpām ir individuāla izeja uz šo pagalmu.